روغن فرابکر ورژن

بنیه سیب

بنیه سیب یکی از دسرهای محبوب و معروف فرانسه است که گاهی اوقات به همراه کرم پاتیسر سرو می‌شود. بنیه سیب معمولا در مهمانی‌ها و پذیرایی‌های عصرانه در دورهمی‌های دوستانه مصرف می‌شود. دسرها را عموما بعد از صرف وعده‌های غذایی اصلی برای هضم بهتر غذا و بالا بردن عملکرد دستگاه گوارش مصرف می‌کنند. بنیه سیب دسر معمولا به همراه قهوه یا چای سرو می‌شود.

مواد لازم جهت تهیه خمیر بنیه:

مواد لازم برای ۲ پیمانه خمیر زمان پخت: ۱۵ دقیقه
مواد لازم مقدار مورد نیاز کالری
شیر نصف پیمانه هر لیوان ۹۰ کالری
تخم مرغ ۳ عدد هر عدد ۷۰
آرد سفید ۱۲۵ گرم یا یک پیمانه ۱۰۰ گرم ۳۷۰ کالری
روغن آبکرده یا روغن زیتون دو قاشق سوپ خوری
جوش شیرین یک قاشق مرباخوری
نمک خیلی کم

طرز تهیه خمیر بنیه:

جوش‌شیرین و نمک را در شیر میکنیم. تخم‌مرغ‌ها را در‌ آن میشکنیم و مخلوط می‌کنیم. آرد و روغن زیتون فرابکر را اضافه می‌نمائیم و تمام مواد را خوب بهم میزنیم تا کاملا صاف و بدون گلوله شود. غلظت این خمیر تقریبا به غلیظی ماست خواهد شد. این خمیر یکی از بهترین خمیرها برای سرخ کردن اغلب گوشت‌های سفید، مثل مرغ، ماهی و انواع دسرها می‌باشد. در ادامه به تهیه بنیه سیب میپردازیم.

طرز تهیه بنیه سیب:

سیب های درشت را انتخاب کرده و پوست میکنیم و حلقه حلقه میبریم؛ وسط سیب را سوراخ میکنیم و تخم سیب را خارج می‌نمائیم و کمی خاکه قند به دو طرف حلقه های سیب میپاشیم و قطعات سیب را در خمیر بنیه میغلطانیم و در روغن فراوان سرخ میکنیم و قطعات سیب آماده شده را در صافی می‌گذاریم که روغن زیادی آن گرفته شود.

بنیه سیب را ممکن است ساده یا با کرم پاتیسیر مصرف کنیم. در صورتیکه با کرم پاتیسیر مصرف کنیم، روی یک قطعه سیب را کمی کرم میمالیم و یک قطعه دیگر سیب روی آن قرار میدهیم و کمی کرم وسط آن میگذاریم. و ممکن است بنیه سیب را جداگانه با کرم پاتیسیر که در ظرف دیگری ریخته ایم سر میز ببریم.

نکات تغذیه‌ای:

خواص سیب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا